Year
Chief Clerk
Asst Chief Clerk History Clerk Journal Clerk Media Clerk Document Clerk Minute/Recording Clerk Sergeant at Arms
1864-65 W.M Gillispie (9 days),
U. E. Allen
Chauncey Stewart
N/A
C. D. King
N/A
N/A
Unknown
J.M. Woodworth
1866 U. E. Allen
J.R. Williamson
N/A
W. Kennedy
N/A
N/A
Mr. Fish
H.P. Burnham
1867 A. Whitford
Wilkie Darling
N/A
W. G. Gates
N/A
N/A
T.S. Davenport
W. Woodhurst
1867 (SS) A. Whitford
Wilkie Darling
N/A
R. P. Dayton
N/A
N/A
T.S. Davenport
W. Woodhurst
1869 A. Whitford
A.H. Kirkpatrick
N/A
Adam Parker
N/A
N/A
T.S Davenport
A. Ash
1871 G. W. Cassidy
T.W. McGovern
N/A
J.C. Dorsey
N/A
N/A
J.P. Curtis
David Weaver
1873 A. Whitford
J.M. Woodworth
N/A
T. McGovern
N/A
N/A
George W. Rogers
Richard Paddock
1875 A. Whitford
J.M. Woodworth
N/A
C.S. Crandell
N/A
N/A
George W. Rogers
H.W. Putnam
1877 J.M. Woodworth
M.D. Wheeler
N/A
C.S. Crandell
N/A
N/A
George W. Rogers
J.W. Kauffman
1879 J.M. Woodworth
J.P. Flanningham
N/A
Alman Ames
N/A
N/A
George W. Rogers
C.H. Stoddard
1881 R.E. Lowery
W.D. Jones
N/A
John Brady
N/A
N/A
Henry Welsh
D.D. Donovan
1883 R.L. Thomas
G.W. Ballard
N/A
J. Kullman
N/A
N/A
H.A. Harris
C.H. Stoddard
1885 G. H. Morrison
R.L. Thomas
N/A
W. Stoddard
N/A
N/A
A.B. Boles
F.C. Bishop
1887 C.M. Fassett
R.L. Thomas
N/A
Mollie Rolfe
N/A
N/A
H.F. Rice
John L. Hanna
1889 C.M. Fassett
E.D. Vanderlich
N/A
H.C. Cutting
N/A
N/A
N.W. Roff
C.A. Ahern
1891 A.C. Pratt
T.H. Alley
N/A
Benjamin Lee
N/A
N/A
Issie Likens
J.R. Williams
1893 P.M. Bowler, Jr.
A.C. Pratt
N/A
Ida Biroth
N/A
N/A
W.H. Minor
H.P. Flannery
1895 T.L. Hoppin
W.Laurenson
N/A
C.R. Ford
N/A
N/A
W.H. Minor
H.P. Flannery
1897 N.W. Roff
G. A. Bartlett
N/A
D.E. Morton
N/A
N/A
W.F. Bacon
G.R. Bradley
1899 N.W. Roff
W.T. Virgin
N/A
D.E. Morton
N/A
N/A
W.W. Willis
D.F. Abel
1901 E.L. Bingham
B.C. McDonough
N/A
E. Manhein
N/A
N/A
W.P. Herrington
R.R. Crawford
1903 J.A. Clark
F.C. Armstrong
N/A
E.G. Hummel
N/A
N/A
Una Reilly
Richard Galligan
1905 H.E. Freudenthal
L.A.L. Green
N/A
A. Wise
N/A
N/A
D.M. Broy
W.D. Phillips
1907 George. A. Cole
J.E. Bray
N/A
I.G. Lewis
N/A
N/A
H.H. Sparks
Richard Galligan
1908 (SS) George A. Cole
Sol Hilp
N/A
Annie Lucey
N/A
N/A
L.H. Legris
Richard Galligan
1909 Harry J. Coogan
F.L. Reber
N/A
M. McMullen
N/A
N/A
Guy J. Guinan
Edgar Ryan
1911 Dan E. Morton
J.S. Wilson
N/A
M.L. Lee
N/A
N/A
J.A. Cahalan
C.L. Booth
1912 (SS) Dan E. Morton
J.W. Legate
N/A
Clara Crisler
N/A
N/A
J.W. Walling
M.G. Edwards
1913 W.L. Hacker
Frank Julien
N/A
Harry Brow
N/A
N/A
Ruel Lothrop
Andrew Burke
1915 H.R. Mack
J.H. Wattson
N/A
D. Thompson
N/A
N/A
E.A. Warswick
W.H. Austin
1917 H.W. Edwards
Mae McNamara
N/A
Jessie Harris
N/A
N/A
Leah Regan
E.C. Mulcahy
1919 J.H. Causten
John Dunn
N/A
Edith Toyn
N/A
N/A
Nell Lucy
R.L. Dent
1920 (SS) J.H. Causten
Dorothy Mackey
N/A
Nina Sullivan
N/A
N/A
Nell Lucy
C.E. Smith
1921 Dan E. Morton
R. Beaman
N/A
Beth Warren
N/A
N/A
Theckla Wright
J.J. Hart
1923 J.H. Causten
Vincent Merialdo
N/A
W. Whitacre
N/A
N/A
Muriel Littlefield
S. Lockwood
1925 Herman Wise
Walter Whitacre
N/A
G. Bruce
N/A
N/A
Ruth Johnson
William Sawle
1926(SS) W. R. Whitacre
None
N/A
M. Littlefield
N/A
N/A
Muriel Littlefield
Edgar Maupin
1927 John W. Wright
C. S. Woolcock
N/A
E. Buchanan
N/A
N/A
Edith Ross
Paul Carney
1928(SS) John W. Wright
C. S. Woolcock
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Unknown
1929 V.M. Henderson
Elbert Stewart
N/A
Grace Boak
N/A
N/A
Dora Thompson
Harry Dann
1931 Fred W. Walts
Ed Ducker, Jr.
N/A
Rosella Lewis
N/A
N/A
Ruth Shipaugh
Matt Steele
1933 George Brodigan
Julian Thruston
N/A
E. Wallace
N/A
N/A
Doris Cavanagh
L.K. Gregory
1935 L. A. Wilson
Ned A. Turner
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
J.H. Malloy
1937 L. A. Wilson
Bernard Mergen
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Howard Riddle
1939 E.C. Mulcahy
Peter Breen
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Charles Leavitt
1941 E.C. Mulcahy
Bert Spencer
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Unknown
1943 E.C. Mulcahy
J.E. Springmeyer
N/A
Unknown
N/A
N/A
Alice Nelson
George Stark
1945 J.E. Springmeyer
Ralph Hoy
N/A
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Thomas Lynch
1947 J.E. Springmeyer
John Brown
R. Simonson
M. R. Peyton
N/A
N/A
Florence Baker
W.B. Mercer
1949 Nathan T. Hurst
Frank Rosaschi
D. Hammer
M. R. Peyton
N/A
N/A
Mary Ellen Lowe
Chris Rowan
1951 Frank E. Rosaschi
Alice C. Maher
Unknown
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Stanley Finch
1953 Frank E. Rosaschi
Doris M. Pears
Unknown
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Unknown
1954 (SS) J.E. Springmeyer
None
Unknown
Unknown
N/A
N/A
Unknown
Unknown
1955 Keith L. Lee
Joseph J. Cleary
K. Mayhew
M.H. Elges
N/A
N/A
Susan B. Leyson
B. C. Honea
1956 (SS) Joseph J. Cleary
None
K. Mayhew
M. H. Elges
N/A
N/A
Susan B. Leyson
B. C. Honea
1957 Cyril O. Bastian
Joseph J. Cleary
K. Mayhew
M. H. Elges
N/A
N/A
Susan B. Leyson
B. C. Honea
1958 J.E. Springmeyer
None
None
M. H. Elges
N/A
N/A
Clara M. Robinette
Dean W. Miller
1958 Nathan T. Hurst
James T. Teske
K. Mayhew
M. H. Elges
N/A
N/A
R. J. Cornelius
B. C. Honea
1960 Nathan T. Hurst
James T. Teske
K. Mayhew
M. H. Elges
N/A
N/A
Sandra P. Geffre
B. C. Honea
1961 Nathan T. Hurst
Muriel H. Elges
K. Mayhew
G. B. Bollman
N/A
N/A
Juanita M. Griffen
B. C. Honea
1963 Nathan T. Hurst
Gladys Bollman
K. Mayhew
G. B. Bollman
N/A
N/A
Sandra P. Geffre
Dean W. Miller
1964 (SS) Nathan T. Hurst
Gladys Bollman
P. Topken
Theresa Loy
N/A
N/A
Jane K. Harris
C. T. Tyndall
1965 Nathan T. Hurst
Gladys Bollman
P. Topken
Theresa Loy
N/A
N/A
Jane K. Harris
Dean W. Miller
1965 (SS) Nathan T. Hurst
Theresa Loy
P. Topken
None
N/A
N/A
Carol L. Moore
D. S. Williams
1966 (SS) Nathan T. Hurst
Theresa Loy
P. Topken
None
N/A
N/A
Carol L. Moore
Dean W. Miller
1967 Nathan T. Hurst
Theresa Loy
P. Topken
M. Landing
N/A
N/A
Carol L. Moore
J. W. Cudworth
1968 (SS) Nathan T. Hurst
Theresa Loy
P. Topken
M. Landing
N/A
N/A
Carol L. Moore
J. W. Cudworth
1969 Theresa Loy
Mouryne Landing
P. Topken
Carol Moore
N/A
N/A
Barbara Wood
John H. Fant
1971 Theresa Loy
Mouryne Landing
P. Topken
Carol Moore
N/A
N/A
Ila Harvey
A.E. Miller
1973 Mouryne Landing
Carol L. Moore
P. Topken
Amy Phelps
N/A
N/A
Kathryn Miller
C. R. Wood
1975 Mouryne Landing
Carol L. Moore
P. Topken
Amy Phelps
N/A
N/A
Muriel McLean
Steve Pozzi
1977 Mouryne Landing
Carol L. Moore
P. Topken
Amy Phelps
N/A
N/A
Joan E. Anderson
W. A. Reinken
1979 Mouryne Landing
Carol L. Moore
P. Topken
Amy Phelps
N/A
N/A
Joan E. Anderson
Donald Jones
1980 (SS) Mouryne Landing
Carol L. Moore
P. Topken
Amy Phelps
N/A
N/A
Joan E. Anderson
Ward Jesse
1981 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Ruth Olguin
Steve Pozzi
1983 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Ruth Olguin
James Ohriner
1984 (SS) Mouryne Landing
Carol L. Moore
J.. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Patricia Hatch
James Ohriner
1985 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J.Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Linda J. Corbett
R.J. Clason
1987 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
E. Christofferson
Robert Elliott
1989 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Joan Babic
Robert Elliott
1989 (SS) Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Amy Phelps
N/A
N/A
Joan Babic
Roger Drum
1991 Mouryne Landing
Carol L. Moore
J. Anderson
Joan Babic†
N/A
N/A
Jane A. Gill
M. L. Barclay
1993 Mouryne Landing
Carol L. Moore
L. Benjamin
Linda Alden
N/A
N/A
Jane A. Gill
C. Van Geel
1995 Mouryne Landing
Carol L. Moore
L. Benjamin
Linda Alden
N/A
N/A
Donna Schumacher
Jason Hataway
1997
Linda Alden
J. Sneddon
L. Benjamin
Bonnie Borda
J. Hataway
C.Grabski
Susan Furlong-Reil
Terry Sullivan
1999
J. Sneddon
Suan Furlong Reil
B.Borda-Hoffecker
C. Cavolick
J. Hataway
J.Shackley
Matthew Baker
Terry Sullivan
2001
J. Sneddon
Patricia Williams
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
M.Matheus
Diane Keetch
Terry Sullivan
2001(SS)
J. Sneddon
Patricia Williams
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
H. Glover
Diane Keetch
Terry Sullivan
2002 (SS)
J. Sneddon
Patricia Williams
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
H. Glover
Diane Keetch
Terry Sullivan
2003
J. Sneddon
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
H. Glover
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2003 (SS)
J. Sneddon
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
H. Glover
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2003 (SS)
J. Sneddon
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
H. Glover
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2004 (SS)
Nancy S. Tribble
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
T. Horgan
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2005
Nancy S. Tribble
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
K. Sheldon
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2005 (SS)
Nancy S. Tribble
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
K. Sheldon
Kathryn Fosnaugh
Terry Sullivan
2007
Susan Furlong Reil
L. Benjamin
Christie Peters
M. Baker
J. Hataway
K. Fosnaugh
Kyle Wentz
Terry Sullivan
2007 (SS)
Susan Furlong Reil
L. Benjamin
Christie Peters
M. Baker
J. Hataway
K. Fosnaugh
Kyle Wentz
Terry Sullivan
2008 (SS)
Susan Furlong Reil
Jasmine Shackley
B.Borda-Hoffecker
C. Cavolick
L.Benjamin
N/A
Terry Horgan
Terry Sullivan
2008 (SS)
Susan Furlong Reil
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
J. Douglass
Christie Peters
Terry Sullivan
2009
Susan Furlong Reil
Diane Keetch
L. Benjamin
M. Baker
J. Hataway
J. Douglass
Christie Peters
Terry Sullivan
2010 (SS)
Susan Furlong Reil
N/A
L. Benjamin
M. Baker
B. Borda Hoffecker
N/A
Christie Peters
Terry Sullivan
2011
Susan Furlong
Matthew Baker
L. Benjamin
Diane Keetch
J. Hataway
Christie Peters
J. Douglass
Robin Bates
2013
Susan Furlong
Matthew Baker
L. Benjamin
McCall Miller
J. Hataway
Christie Peters
Carol Sala
Robin Bates